Ismétlődő program Programsorozat: Múzeumok Őszi Fesztiválja

Végvárjáték – Menekülés (a) Sárkányok házából

2023.10.09. - 2023.12.31.

Zalaegerszeg területét történelme során számos tűzeset sújtotta. 1657 novemberében is pusztító tűzvész tombol a végvárvárosban. Egerszeg várának főtisztje, Sárkány János vicegenerális betegen fekszik ágyában, miközben a lángok gyorsan közelednek házához. Szolgálatkész beosztottjai próbálják kimenekíteni, de házának ajtaja zárva.

A belvárosi szabadulós játék során az egykori török kori vár területén barangolva titkos térképek, izgalmas feladatok és rejtőzködő nyomok segítségével juthattok állomásról állomásra közelebb a kulcs rejtekhelyére. A játékos nyomozás során megismerhetitek a középkori és török kori Egerszeg történetét, valamint a belváros rejtett „kincseit” fedezhetitek fel.

Ha a megoldást meglelitek, juttassátok el a múzeumba (személyesen vagy e-mailben), cserébe meglepetés vár Rátok!

A játékhoz szükséges kezdőcsomagot kérjétek a Göcseji Múzeum portáján, ez alapján tudtok eljutni a következő állomásra!

Kép forrása: ZalaMédia

2023.10.09.