Ismétlődő program Programsorozat: Régészeti Esték

2023.03.08. 17:00 - 18:00

Ingyenes
Régészeti esték

A RÉGÉSZETI ESTÉK sorozatban DR. HEINRICH-TAMÁSKA ORSOLYA (Kelet-Közép-Európai Történet- és Kultúratudományi Intézet (GWZO)) a Keszthely-fenékpusztai római erőd kutatásáról tart előadást.

Fenékpuszta két kiemelkedő kulturális értékkel büszkélkedhet, egy római erőd maradványaival és egy 18. századi majorsággal. Utóbbit a Festetics család építette a 18-19. században. Akkoriban még részben a felszínen is láthatóak voltak a mintegy 15 hektár területű késő római erőd falai.

A közel 150 éve folyó régészeti kutatások eredményeként nyomon követhető hogyan változott Keszthely-Fenékpuszta arculata, funkciója, és lakossága a római kortól egészen a népvándorlás koráig (4-7. sz.). Az előadás a fenékpusztai castrum és környékéhez kapcsolódó aktuális régészeti és tájtörténeti kutatásokat mutatja be. Ezen túl kitekint arra is hogy miként lehetne a két, jellegében eltérő műemléki emléket a mai fejlesztési elképzelések tükrében kezelni.

Az előadáson való részvétel ingyenes de regisztrációhoz kötött. Kérjük regisztráljon!

Ha nem tud személyesen eljönni, akkor az előadást a https://youtube.com/live/4ID9NCld8EU linken online is követheti, majd visszanézheti a Göcseji Múzeum YouTube csatornáján.

Az előadás a Hungaricum pályázat 2022. (HUNG-2022/9698) támogatásával valósul meg.

2023.03.08.
Ingyenes