Programok betöltése

« Összes program

• Ez az program elmúlt.

Réunion: találkozás egy régi díszpolgárral – festménybemutató a Göcseji Múzeumban

2024.

február 7. 16:30 - 17:15

Ingyenes

Emlékeznek? Néhány hónappal ezelőtt a közösségi médián keresztül kértük a közönség segítségét, kinél van Laczkó Gyula festőművésztől bármilyen alkotás. Voltak jelentkezők, akik a múzeum segítségére siettek.
A művésznek van egy nagyméretű alkotása, ami Apponyi Albert egykori vallás- és közoktatásügyi minisztert, nagybirtokost, Zalaegerszeg díszpolgárát ábrázolja.
A festményt utoljára a második világháború előtt láthatta a közönség, utána a képnek viszontagságos évtizedei következtek.
Egy pályázatnak köszönhetően azonban sikerült az olajfestményt restauráltatni, és elérkezett az idő, amikor a zalaegerszegi közönségnek ismét megmutathatjuk az életnagyságú képet.

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük regisztráljon az oldal alján található regisztrációs felületen!

Dátum:
február 7.