Ismétlődő program Programsorozat: Rejtélyek, sorsok, múmiák tárlatvezetések

április 27. 11:00 - április 28. 17:00

2 500Ft
Rejtélyek, sorsok, múmiák

Tekintse meg a Magyar Természettudományi Múzeum és a váci Tragor Ignác Múzeum vándorkiállítását tárlatvezetéssel minden hétvégén: Rejtélyek, sorsok, múmiák…

1994-ben a váci Fehérek templomának felújítása során egy lefalazott lépcsőt találtak. A lépcső egy titokzatos kriptába vezetett, a kripta a padlótól a mennyezetig zsúfolásig tele volt egymás tetejére halmozott, gazdagon díszített koporsóval. Amikor felnyitották a koporsókat, meghökkentő látvány tárult elő: a legtöbb koporsóban nem csontokat, hanem mumifikálódott holttesteket találtak.

A több eredeti múmiát és egyedi audiovizuális technikát is magába foglaló kiállítás a világon egyedülálló váci lelet-együttes feltárásának a történetét, a múmiák saját, személyes történeteit és a múmiák természettudományos módszerekkel való vizsgálatának eredményeit meséli el.

A kiállítás megtekintése gyermekek számára felnőtt felügyelete mellett lehetséges.

Belépőjegy tárlatvezetéssel: 2.500 Ft / fő.

április 27. 11:00
április 28. 17:00
2 500Ft
, ,

Jegyek

The numbers below include tickets for this event already in your cart. Clicking "Get Tickets" will allow you to edit any existing attendee information as well as change ticket quantities.
Jegyek online értékesítése lezárult, vásárolni csak a helyszínen lehetséges korlátozott számban.