Programok betöltése

2024.

január 25. 16:30 - 18:00

Ingyenes

Betekintő a Zalaegerszegi Múzeumok Igazgatósága kutatási eredményeibe a Magyar Kultúra Napja alkalmából. E jeles napot a rendszerváltás óta ünnepeljük meg január 22-én annak emlékére, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823-ban ezen a napon tisztázta Szatmárcsekén a Himnusz kéziratát. Az évfordulóval kapcsolatos kulturális rendezvények alkalmat adnak arra, hogy nagyobb figyelmet szenteljünk évezredes hagyományainknak, felmutassuk és továbbadjuk a múltunkat idéző tárgyi és szellemi értékeinket.

A Zalaegerszegi Múzeumok Igazgatósága Pillanatképek címmel szimpóziumot rendez. A program a legújabb kutatási eredményekbe enged bepillantást. Régészeti feltárásokról ugyanúgy lesz szó, ahogy történelmi, művészettörténeti, múzeumpedagógiai, restaurátori és néprajzi munkával kapcsolatos témákról.

Előadások:

• Kostyál László: Festőmester és ecetgyáros: Lacher Antal
  • Bogár Julia – Varju András: Skanzen – AI paradoxon(?)
  • Orha Zoltán: Az egerszegi vár kutatásának legújabb eredményei
  • Kiss Nóra: Zalai pálinkafőzdék a szocializmus évtizedeiben
  • Erős Kriszti – Novák Fanni: A múzeumpedagógia új lehetőségei
  • Eke István: Római kori villaépület kutatása Keszthelyen
  • Havasi Bálint – Simmer Lívia: Pálos év a Göcseji Múzeumban
  • Béres Katalin: Hegedűs Klári, a Zalaegerszegen született színésznő
  • Németh Roland – Eke István: Régészeti sokszínűség Zalaegerszeg határában
  • Miháczi-Pálfi Anett – Eke István: A megidézett tárgy és váratlan társai – Új adatok a Nyugat-Balatoni térség 5. századi életéhez
  • Lebár Dávid: A zalaszentgróti zsidó kegytárgyak restaurálása
  • Csengei Ágota: A Mindszentyneum Fénypontjai

A programon való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Kérjük regisztráljon az oldal alján található regisztrációs felületen!

Dátum:
január 25.